KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 6572306
*
nr 657 2306
Oscar Reutersvärd
(1915-2002), Sverige
Blandteknik, Oscar Reutersvärd (1915-2002), 26x19
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk målare, tecknare och skulptör.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 september 2010
kl 19:13:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/9 19:08:26
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Oscar Reutersvärd
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk målare, tecknare och skulptör.
Läs mer om Oscar Reutersvärd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik oscar reutersvärd svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
4237 Färglitografi
Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:56
-
4236 Färglitografi
Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:16
*
Oscar Reutersvärd
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk målare, tecknare och skulptör.
Läs mer om Oscar Reutersvärd
nr 657 2306
Oscar Reutersvärd
(1915-2002), Sverige
Blandteknik, Oscar Reutersvärd (1915-2002), 26x19
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk målare, tecknare och skulptör.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 september 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/9 19:08:26 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Oscar Reutersvärd
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk mÃ¥lare, tecknare och skulptör.Läs mer om Oscar Reutersvärd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik oscar reutersvärd svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
4237 Färglitografi
Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:56 -
4236 Färglitografi
Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:16